07/10/2019

שלמה קוגן

7 צעדים שארגונים חייבים לעשות בכדי להצליח בגיוס עובדים

גיוס עובדים לארגון, הינו אחד מהגורמים החשובים להצלחתו, היות והוא מהווה שער הכניסה של המשאב החשוב ביותר לארגון "המשאב האנושי".

להון האנושי ולתמהיל העובדים בארגון, השפעה קריטית על מידת הצלחתו של הארגון. גיוס עובדים בעל...

01/08/2019

שלמה קוגן

שלמה קוגן

האתגרים בהתנהלות העסקית כיום, מורכבים מכדי שאדם אחד יוכל להתמודד עימם לבדו. נובע מכך שההסתייעות בעבודת צוות הפכה לחיונית וחשובה יותר מאשר בעבר. כיום, פתרון בעיות על ידי אדם אחד טוב פחות מאשר צוות עבודה המשלב כוחות משותפים לפתרון בעיות והשגת יעדים.

עבודת צוות -...

19/05/2019

שלמה קוגן

כחלק מהליך מיון המועמדים, מקובל לדרוש מהמועמדים רשימת ממליצים. עם זאת, לשיטת זו יש חסרונות ומעסיקים אמורים להכיר את האופן שבו ניתן להתגבר על חסרונות אלו.

להלן מדריך קצר לתשאול ממליצים

מידע אודות העבודה הקודמת

  1. מה התפקיד אותו מילא המועמד?

  2. מה מערכת היחסים שלך עם המו...

19/05/2019

שלמה קוגן

בעת גיוס מועמדים נדרש המעסיק לראיין מועמדים אשר נמצאו כעונים על דרישות התפקיד. הליך הראיון הינו הליך קריטי ומטרתו היא לעמוד על התאמתו של המועמד לתפקיד.

הריאיון אמור לספק למעסיק מידע אודות יכולותיו של המועמד באילו מיומנויות מחזיק המועמד, מהי רמת המוטיבציה של המועמד, מהו...

19/05/2019

שלמה קוגן

כחלק טבעי ממחזור החיים של הארגון , נדרשים מעסיקים לגייס עובדים לשורותיהם, אם בעקבות החלפה או צורך חדש המתעורר בארגון.

לשם כך, מעסיקים רבים מסתייעים בחברות חיצוניות, הנקראות "חברות השמה" אשר פועלות לאיתור מועמדים התואמים את דרישות התפקיד.

המועמד שנמצא המתאים ביותר, מתחיל...

28/03/2019

שלמה קוגן

בשנת 1997 פיתח דייב אולריך מודל שבו תיאר את תפקידו של מנהל משאבי אנוש כ HRPB. המודל שיקף את תפקידו של מנהל משאבי אנוש כשותף ומומחה בתחום עיסוקו וכחלק מהנהלת הארגון. המטרה העיקרית של מנהל משאבי אנוש, לפי מודל זה, היא לפתח אסטרטגיית משאבי אנוש אשר תיושם בהלימה לאסטרטגיה...

10/01/2019

שלמה קוגן

ניהול המשאב האנושי בארגונים עובר מהפך בשנים האחרונות היות והוא מושפע מגורמים חיצוניים רבים.  גורמים אלו מחייבים את הארגון לפעול בצורה מושכלת תוך שימוש בשיטות וגישות מתקדמות בניהול.

הגורמים העיקריים שהביאו לשינוי הם:

  • רגולציה  – העסקת נשים, העסקת עובדים עם מוגבלויות, א...

23/10/2018

שלמה קוגן

באתר Workology, העוסק בסקירת מגמות וכלים עבור אנשי משאבי אנוש, פורסם מאמר מעניין המתאר את הסיבות להעסקת איש משאבי אנוש מקצועי בחברות סטארט-אפ. המאמר מדגיש את הצורך בגיוס והעסקת איש משאבי אנוש כבר בשלבים המוקדמים של הקמת העסק.

במאמר, טוענת ג'סיקה מילר-מרל )מומחית בתחום מ...

10/10/2018

שלמה קוגן

המאמר סוקר את הדרכים לתגמול עובדים מצטיינים בארגון

מערך התגמול הכלכלי של ארגון, הוא אחד ממעוררי המוטיבציה המרכזיים של עובדיו לביצועים משופרים. במקרים רבים, הוא מהווה גם כסיבה העיקרית למניע של העובד לעבוד. מערך תגמול אמור לענות על צרכיו החומריים והנפשיים של העובד בארגון....

10/10/2018

שלמה קוגן

 מאמר אודות החשיבות של הטמעת תרבות הוקרה בארגון - שלמה קוגן

מרבית הארגונים בשוק נוהגים באופן דומה בכל הנוגע לתגמול והערכת עובדים. התגמולים מתבססים על תגמולים חומריים – כדוגמת בונוסים, הטבות , תוכניות תגמול שונות, שכר ושווה שכר . שיטה זו מתבססת על תפיסת המוטיבציה החיצוני...

Please reload

מאמרים נבחרים

מנהל משאבי אנוש כשותף עסקי הדור הבא – מודל הוליסטי 2019

March 28, 2019

1/8
Please reload

מאמרים אחרונים
Please reload

ארכיון